5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAMIESZKAĆ NA ROZTOCZU

administrator 19 listopada 2018

Niezwykły klimat, miasteczka o ciekawej historii i cennych zabytkach, piękne krajobrazy oraz cisza i spokój to wszystko składa się na wyjątkowość tego miejsca. Wizytówką Roztocza jest przede wszystkim przyroda, unikatowa na skalę europejską. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce i twierdzą tak nie tylko turyści, ale także mieszkańcy, których większość, za nic w świecie nie chciałaby zmienić miejsca swojego zamieszkania. Dla niektórych osób zamieszkanie na terenie Roztocza jest celem życiowym, marzeniem. Dlaczego ten region tak bardzo przyciąga i ma tak wielu fanów? W kilku punktach podsumowaliśmy naszą miłość to jego wspaniałego miejsca.

1. Bajeczne krajobrazy

Myślę, że opowieść o atrakcyjności roztoczańskich terenów należy zacząć od tego, że region ten ma ogromnie dużo do zaoferowania wielbicielom piękna przyrody. Jakiegokolwiek kierunku na mapie Roztocza nie obierzemy, możemy być pewni, że krajobrazy tam czekające nas nie zawiodą. Ze względu na bogatą florę i faunę utworzono tu Roztoczański Park Narodowy (słynący ze stawów Echo), Parki Krajobrazowe oraz liczne Rezerwaty Przyrody. Czyż nie byłoby cudownie budzić się codziennie rano i obserwować piękno natury z własnego tarasu? Jestem pewna, że taki widok zmiękczył by serce nawet najbardziej zatwardziałego „mieszczucha”.

2. Dla każdego, coś dobrego

Jeśli samo napawanie się pięknem krajobrazu nam nie wystarcza i szukamy nieco więcej adrenaliny lub przygód, z pewnością znajdziemy na Roztoczu coś dla siebie. Tutejsze rzeki sprawdzają się idealnie jako miejsce na kajakowe szaleństwo. Największą popularnością i uznaniem cieszą się spływy na rzekach Tanew i Wieprz. Poza sportami wodnymi zachęcam także do skorzystania ze ścieżek zdrowia czy tras rowerowych (jest ich tu aż 1000 km!). Roztocze to także świetne miejsce dla wszystkich zapalonych grzybiarzy!

3. Przez żołądek do serca

Kuchnia to kolejna rzecz, dla której koniecznie musisz odwiedzić Roztocze! Przysmakiem tego regionu jest pieróg z kaszą gryczaną oraz popularny cebularz lubelski. Na Roztoczu można skosztować wielu ekologicznych produktów, które można nabyć prosto od gospodarza. Smaku wiejskich jajek, czy prawdziwego miodu z przydomowej pasieki, nie da się porównać z żadnym produktem sklepowym. Samo zdrowie! Polecam także słynnego pstrąga roztoczańskiego (jedne z najlepszych znajdziemy w Bondyrzu), pstrąg wędzony, smażony, pieczony, pstrąg w zalewie… No, pyszności!

4. Cisza i spokój

Roztocze idealne miejsce dla osób poszukujących miejsca do życia wypełnionego ciszą i harmonią. Tutaj ludzie wydają się bardziej szczęśliwi, otwarci a czas płynie nieco wolniej. To dlatego, hałas i pęd wielkiego miasta zostawiamy daleko w tyle delektując się ciszą i spokojem.. Roztocze powoli nam naładować akumulatory wsłuchując się w odgłosy natury, wdychając świeże powietrze i rozkoszując się pięknymi widokami. Zamieszkanie w tym miejscu z pewnością może odbić się bardzo pozytywnie na naszym zdrowiu i spokoju ducha. Tych, którzy mimo wszystko, obawiają się odcięcia od świata, możemy od razu uspokoić. W okolicy powstało rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe z myślą o zagwarantowaniu mieszkańcom pobliskich miejscowości komfortu i wygody podczas wykonywania codziennych obowiązków.

5. Złoty interes

Jeżeli poszukujesz opłacalnego rozwiązania na biznes związany z nieruchomościami, pomyśl o zainwestowaniu w Roztocze. Z roku na rok ten kierunek obiera coraz więcej turystów, którzy poszukują przyjemnych miejsc na spędzenie wakacyjnego czy zimowego urlopu. W ofercie Tomaszowskiego Biura Nieruchomości znaleźć można propozycje działek, na których aż się prosi postawić domki wczasowe. Można także znaleźć domy idealne na prowadzenie agroturystyki. Możliwości jest naprawdę wiele, a nasze Biuro z pewnością pomoże każdemu w zakupie czegoś idealnie dobranego do potrzeb.

Całkiem spora ilość nieruchomości szuka aktualnie swoich nowych właścicieli. Może czas spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w magicznym miejscu?
Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty Tomaszowskiego Biura Nieruchomości.

Działka budowlana, 10 arów, Rabinówka

 

 

Dom z drewnianych bali, 139 m2, Pasieki

 

Dom jednorodzinny, 115m2, Susiec 

 

 

Domek rekreacyjny w Majdanie Sopockim  

 

Autor: Zuzanna Pańczyna , redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości