CAŁOROCZNE DOMY DREWNIANE – W ZGODZIE Z NATURĄ I TRENDAMI

administrator 6 grudnia 2018

Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez osoby decydujące się na nową inwestycję. Argumentów na korzyść technologii szkieletowej jest bardzo wiele. Użytkownicy doceniają niepowtarzalny klimat drewnianych domów, szybkość ich budowy, a także innowacyjne sposoby wykończenia, zapewniające doskonałą odporność na warunki atmosferyczne oraz korzystny mikroklimat wewnątrz. Nie bez znaczenia jest znaczna ilość interesujących projektów.

 

Energooszczędny dom drewniany

Budynek z drewna jest idealnym przykładem zdrowego domu energooszczędnego. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość osiągnięcia dobrych parametrów termicznych przy niewielkiej grubości ścian. W domu z drewna ogrzewane jest powietrze, a nie ściany. Dzięki temu można łatwo regulować temperaturę. Zaledwie dwie godziny są potrzebne, aby podnieść temperaturę pomieszczeń z 8 do 21 stopni C. Dla porównania dom murowany przy takich parametrach nagrzeje się dopiero po 48 godzinach. Dzięki wykorzystaniu tej prawidłowości i grzaniu tylko, gdy jesteśmy w domu, koszty ogrzewania możemy zmniejszyć średnio o 30-50%.

 

Szkielet w domu drewnianym – niskie koszty budowy

Jedną ze znanych technologii drewnianego budownictwa energooszczędnego są popularne w Kanadzie i Skandynawii (i coraz częściej również u nas!) budynki o konstrukcji szkieletowej. Technika ta opiera się na drewnianej konstrukcji wypełnionej warstwą materiału izolacyjnego, najczęściej wełny mineralnej. Zaletą tej technologii jest krótki czas realizacji (ok. 3 miesięcy), oraz suchy montaż, pozwalający na prowadzenie prac zimą bez przerw technologicznych. Całość konstrukcji jest stosunkowo lekka, co pozwala zmniejszyć wielkość i nośność fundamentów, a tym samym ograniczyć koszty. Również modernizacja i przebudowa domu drewnianego nie stwarza większych problemów.

 

Niepowtarzalny charakter domów z bali

Choć domy z bali mogą kojarzyć nam się z typowo „wiejskimi” zabudowaniami, tak naprawdę mamy pełną dowolność w kwestii wyboru projektu, kształtu bryły czy dodatkowych detali. Domy z bali są bardzo demokratyczne i nie dyskryminują żadnego z architektonicznych styli. Budulcem musi być drewno dobrej jakości – sosna, jodła, świerk, a to oznacza wysokie koszty. Czas budowy jest dość krótki, ale każdy etap wymaga dużej precyzji. Złe, niedokładne wykonanie grozi usterkami, które dość szybko wychodzą na jaw. Konstrukcje z bali regulują wilgotność, a wnętrze wolno się wychładza. Dlatego w drewnianym domu zawsze wydaje się, że jest cieplej niż w betonowym. Bale to rozwiązanie na lata, o ile zadbamy o konserwację.

Zapoznaj się z naszą ofertą atrakcyjnego domu z bali w Pasiekach (sprawdź)

Sosnowe Zacisze – miejsce idealne pod Twoją inwestycję

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca do życia to niełatwa sprawa, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie zarówno bliskość pełnej atrakcji dużej aglomeracji, jak i kameralność oraz ciszę małego miasteczka. Jednak nie ma powodu do zmartwień, zawsze można znaleźć złoty środek. Jest nim Sosnowe Zacisze. Ta niezwykle urodziwa okolica, z dnia na dzień staje się coraz bardziej docenianą podmiejską lokalizacją. Potwierdza to ilość inwestycji budowlanych, które powstały tam w ostatnim czasie. Poniżej przedstawiamy wciąż budujący się projekt domu z drewna.

Dom drewniany zbudowany w tej samej cenie co dom murowany jest cieplejszy, bardziej cichy i gwarantuje zdrowy mikroklimat. Zbudowane zgodnie ze sztuką domy drewniane są ognioodporne i nie poddają się upływowi czasu. Klienci Tomaszowskiego Biura Nieruchomości chwalą sobie mieszkanie w drewnianych domach, a zapytani jaki dom wybraliby do mieszkania dom drewniany czy dom murowany twierdzą, że nigdy nie wyprowadziliby się ze swojego energooszczędnego domu drewnianego.

Autor: Zuzanna Pańczyna , redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości