JAK WYGLĄDA PRACA AGENTA NIERUCHOMOŚCI

administrator 14 stycznia 2019

Transakcje związane z nieruchomościami można uznać za jedne z najważniejszych jakie zawieramy podczas całego naszego życia. Dotyczą one „produktów” mających ogromną wartość dla właściciela a przede wszystkim opiewają na naprawdę wysokie kwoty. Dlatego właśnie znalezienie odpowiedniego kupca czasami bywa trudniejsze niż się wydaje. Druga strona, poszukująca dla siebie wymarzonego kąta też nie robi tego pochopnie, a taka decyzja nie zostaje podjęta od razu. W obu przypadkach z pewnością pomóc może specjalista, jakim jest agent nieruchomości.

Zaufanie przede wszystkim
Pośrednik obrotu nieruchomościami to jeden z tych zawodów, który powinien cieszyć się zaufaniem społecznym. Klienci często powierzają mu przecież dorobek całego swojego życia, a na jego barki spada ogromna odpowiedzialność i zarazem chęć wykonania swojej pracy jak najlepiej. Mówi się, że świetny pośrednik jest nie tylko sprzedawcą domu, mieszkania czy lokalu, ale jednocześnie powiernikiem najbardziej poufnych danych – od finansowych przez rodzinne, a nawet zdrowotne. Nierzadko powody sprzedaży lub kupna nowej nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Nieraz jest to zwykła chęć zmiany otoczenia, a czasami w grę wchodzą motywy osobiste, takie jak np. rozwód, choroba, problemy finansowe.

Codzienność agenta nieruchomości
Godziny spędzone za biurkiem, bieganie z teczką po mieście, dziesiątki telefonów. Tak wygląda praca agenta nieruchomości w świetle wszystkich towarzyszących jej stereotypów. A jakie to ma pokrycie z prawdą? Pośrednik w swojej pracy na pewno nie narzeka na nudę. Sam czas i miejsce wykonywanego przez niego zawodu wskazują na to, że każdy dzień jest dla niego bardzo intensywny. Oprócz wykonywania obowiązków za biurkiem, gdzie obsługuje klientów telefonicznie, udostępnia oferty za pośrednictwem Internetu i wyszukuje najlepsze propozycje na rynku, agent wykonuje pracę “w terenie”. Jest ona również oparta na kontaktach z klientami, a także prezentacjach nieruchomości czy wymierzaniu powierzchni domów, mieszkań i lokali, na które poszukuje potem kupców. Każdy przypadek jest nowym doświadczeniem, a każda sprzedaż innym rodzajem motywacji do próbowania nowych rozwiązań.
Czasy, w których agent nieruchomości korzystał z prymitywnych narzędzi i nie miał większego wpływu na sprzedaż nieruchomości, dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie pośrednicy korzystają z całego spektrum nowoczesnych rozwiązań, zapewniając jak najszybsze doprowadzenie do transakcji.

Etyka pośrednika
Agenci traktowani są jako eksperci w swojej dziedzinie. I słusznie. Raz zdobyta przez nich wiedza jest wciąż aktualizowana, a szkolenia z zakresu wyceny, prawa nieruchomości czy też negocjacji z klientami to niemal chleb powszedni dla każdego z nich. Aby rzetelnie doradzić swoim klientom pośrednicy muszą znać przepisy i tendencje rynkowe. Zmieniające się warunki na rynku czy też zagadnienia prawne nie mają zatem okazji, by umknąć jego uwadze. Stanowi to nie lada korzyść dla klienta, który mimo chęci sprzedaży lub kupna nieruchomości, nie ma w tej dziedzinie wystarczającej wiedzy.

Pomoc w każdym aspekcie
Bezpieczeństwo w transakcji, mniej czasochłonne poszukiwania, fachowe doradztwo, pomoc we wszelkich formalnościach -to jedne z licznych przykładów tego, co gwarantuje nam współpraca z agentem. W Polsce zawód ten zyskuje na popularności coraz bardziej, jednak jeszcze większa liczba osób, która podejmuje się działań na rynku nieruchomości na własną rękę, powinna przynajmniej spróbować powierzyć to zadanie specjaliście. Przekona się wówczas, że warto!

Rola agenta nieruchomości odgrywa duże znaczenie dla Klientów poszukujących idealnego miejsca do życia bądź prowadzenia biznesu oraz dla tych, którzy chcieliby sprzedać swoją nieruchomość bezpiecznie i profesjonalnie. Jest to człowiek solidny a przede wszystkim posiadający ogromną wiedzę i umiejętności. W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości pracują specjaliści, którzy z wielką chęcią udzielą pomocy oraz zajmą się Twoją nieruchomością.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna , redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości