Wycena do spadku

Wycena nieruchomości dla potrzeb skarbowo-podatkowych służy określeniu jej wartości rynkowej  niezbędnej m.in. przy składaniu deklaracji na podatek od spadku. Potrzeba taka pojawia się każdorazowo przy dziedziczeniu spadku w postaci nieruchomości.

Warto w tym przypadku skorzystać z usług Tomaszowskiego Biura Nieruchomości, które w rzetelny i profesjonalny sposób oceni wartość danej nieruchomości.

Po przeprowadzeniu postępowania spadkowego kolejne kroki kierujemy do urzędu skarbowego, gdzie składamy stosowne oświadczenie dotyczące nabytego w drodze dziedziczenia majątku.

Tomaszowskie Biuro Nieruchomości zadba o bezpieczne i prawidłowe wykonanie całej procedury.

Przygotujemy dla Państwa stosowne dokumenty typu – formularz SD-Z2, który obowiązkowo potrzeba złożyć w urzędzie skarbowym w terminie 6 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego, a w przypadku nabycia na drodze dziedziczenia w terminie miesiąca od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku. Jest to zdecydowanie niezbędne, ponieważ w dalszych krokach informacja z US o opłaceniu bądź też zwolnieniu z podatku od spadków i darowizn będzie konieczna.

Do naszych usług należy również uzyskanie :

  • wypisu z rejestru Starostwa Powiatowego,
  • wypisu z księgi wieczystej, 
  • informacji o przeznaczeniu nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego o ile przeznaczenie jest inne niż budowlane oraz innych potrzebnych dokumentów.

Jesteśmy w stanie skutecznie pomóc w tych skomplikowanych kwestiach i odciążyć spadkobierców z niepotrzebnego stresu i niepewności, które mogą być związane ze sprzedażą odziedziczonej nieruchomości.

W trakcie załatwiania formalności związanych z urzędem skarbowym można już rozpocząć oferowanie nieruchomości potencjalnym kupującym. Tomaszowskie Biuro Nieruchomości służy Państwu swoją pomocą w cały procesie związanym ze zbyciem nieruchomości otrzymanej w drodze spadku lub darowizny.

Dokładamy szczególnej staranności, aby każdy przypadek, z którym zwróci się do nas klient został rozpoznany w sposób niebudzący wątpliwości pod kątem prawnym. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, gdyż wiemy doskonale, że każda nieruchomość jest inna i jest z nią związana inna sytuacja prawna.

 

 Jeśli potrzebują Państwo pomocy zapraszamy na bezpłatne spotkanie na którym rozwiejemy Państwa wątpliwości i ustalimy plan działania zmierzający do zbycia nieruchomości, a osoby będące na początku drogi związanej z przeprowadzeniem postępowania spadkowego poprowadzimy przez wszystkie etapy.

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania: