Aktualności

Tomaszowskie Biuro Nieruchomości zajęło pierwsze miejsce w Plebiscycie Branżowym Orły Nieruchomości

administrator 12 czerwca 2019

Tomaszowskie Biuro Nieruchomości zajęło pierwsze miejsce w Plebiscycie Branżowym Orły Nieruchomości

Kim są laureaci?
Program został stworzony, aby spośród przeciętnych firm na rynku wyróżnić te najlepsze. Liderów branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich klientów.

Warto zwrócić uwagę, że pozycja nr 1 w rankingu jest efektem naszej systematycznej i efektywnej pracy, co dostrzegają zadowoleni Klienci, wypowiadający się pozytywnie na temat Tomaszowskiego Biura Nieruchomości.

Według sporządzonego zestawienia ocen klientów nasze biuro należy do 2,05% najlepszych przedsiębiorstw branży nieruchomości w całej Polsce.

Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym Klientom za pozytywne oceny. To dzięki Wam otrzymaliśmy wyróżnienie. Ze naszej strony obiecujemy, że będziemy ciągle się rozwijać, aby świadczyć dla Was usługi na najwyższym poziomie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Tomaszowskie Biuro Nieruchomości

 

Więcej

ZNAJDŹ SWOJĄ DZIAŁKĘ NA WIOSNĘ

administrator 9 maja 2019

Sezon wiosenno-letni to okres, gdy chętniej korzystamy z uroków natury. Zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje. Jak wiadomo, ta pora roku skłania do podejmowania nowych działań i kroków w kierunku życiowych zmian. Wiosna to moment, w którym mamy więcej energii, siły i chęci. Pozytywną zmianą i świetnym postanowieniem może być zakup działki pod budowę domu. W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości znaleźć można bardzo dużą ilość działek, zarówno w samym Tomaszowie jak i w jego okolicach. Dziś przedstawimy Wam bliżej niektóre z nich.

 

1. Samsonówka
Dla tych, którzy szukają świetnego miejsca do wypoczynku lub myślą o postawieniu od podstaw inwestycji, agenci Tomaszowskiego Biura Nieruchomości, mają idealne rozwiązanie. Zakup świetnie położonej działki. Jedną z nich jest działka budowlana w Samsonówce. Jest to miejsce, w którym każdy odnajdzie spokój i harmonię dzięki położeniu w otulinie lasów. Teren wyróżnia się przyjemnym krajobrazem, nieskażonym środowiskiem naturalnym, czystym powietrzem i bogactwem terenów zielonych. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, którym zależy na spokoju, komforcie psychicznym oraz kontakcie z przyrodą. Nieruchomość położona jest z dala od przemysłowych skupisk, dzięki czemu życie w tym miejscu będzie wypełnione czystą przyjemnością i spokojem. Samsonówka to także istny raj dla grzybiarzy!

 

Szczegóły oferty tutaj 

 

2. Rabinówka
Kolejne działki znajdują się w urokliwej miejscowości Rabinówka. Mamy tu propozycje, które z pewnością spełnią najwyższe wymagania każdego interesanta. Przyszły właściciel będzie mógł korzystać z uroków wielu terenów zielonych oraz ze zdrowego, świeżego powietrza. Dla miłośników jazdy konnej, niedaleko znajduje się stadnina w „Gospodarstwie Agroturystycznym Rogowe Kopce” – bardzo popularnym wśród miejscowych, jak i wśród turystów. Teren wręcz sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Bezpośrednie sąsiedztwo działek stanowi również zabudowa atrakcyjnych, nowoczesnych domów jednorodzinnych. Dodatkową korzyścią jest bardzo łatwy i dogodny dojazd do centrum miasta Tomaszów. Ostatnimi czasy to właśnie Rabinówka stała się bardzo popularnym miejscem pod budowę domu.

 

Szczegóły oferty tutaj i tutaj

 

3. Rogóźno
Następna propozycja to działki położone w Rogóźnie przy ulicy Bocianiej. Istnieje możliwość zakupu jednej działki bądź wszystkich trzech na raz. Dzięki położeniu w bliskiej odległości od jeziora i lasów będzie super rozwiązaniem dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, takiego jak jogging, jazda rowerowa, sporty wodne czy jeździectwo. To nie wszystkie atrakcje! W 2019 roku w Rogóźnie dzięki pozyskanym środkom finansowym powstanie miłe dla oka miejsce do rekreacji i wypoczynku. W ramach operacji wykonana zostanie między innymi promenada, wiata z miejscem na ognisko, pomosty a także zbiornik wodny. Zapoznaj się z tą wspaniałą ofertą już teraz!

 

Szczegóły oferty tutaj

 

4. Tomaszów Lubelski
W samym Tomaszowie również znajdzie się kilka perełek. Przykładem mogą być działki zlokalizowane przy ulicy Rolniczej oraz sąsiadującej – Zacisze. Miejsce gwarantuje nam łatwy i szybki dostęp do centrum. Działki posiadają powierzchnię 4,5a oraz 6,5a dzięki czemu idealna nadają się pod budowę naszego przyszłego domu. W sąsiedztwie znajduje się nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych a także liczne punkty handlowo-usługowe. Nieruchomości posiadają także ogromny potencjał inwestycyjny. Korzystne położenie zapewnia szerokie możliwości wykorzystania oferowanych posesji na cele komercyjne. Może warto przyjrzeć się im bliżej i zamienić w dobrze prosperujący biznes?

Szczegóły oferty tutaj i tutaj

 

5. Wieprzów Ordynacki

Nie moglibyśmy zapomnieć o urokliwej działce usytuowanej w Wieprzowie Ordynackim. Jest to miejsce oddalone od Tomaszowa o zaledwie 5 km. Atutem nieruchomości jest nie tylko jej lokalizacja, ale też przestronność (75 arów 18.5m szerokości), dzięki czemu przyszły właściciel spokojnie zmieści na niej dom z garażem. Pozostanie mu jeszcze miejsce na duży ogród. Miejsce zachwyca przyrodą i wspaniałym klimatem. Działka w tym regionie to zatem inwestycja która warta jest każdych pieniędzy. Wiejskie tereny to wspaniały sposób na aktywny wypoczynek i doskonałe miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów, obcowania z piękną przyrodą i wiele więcej. Obszar sprzyja również właścicielom czworonogów, którzy mogą spędzać czas ze swoimi pupilami wybierając się na długie spacery.

Szczegóły oferty tutaj

 

To tylko część nieruchomości oferowanych przez Tomaszowskie Biuro Nieruchomości. Zapraszamy do odwiedzin biura przy ulicy Matejki 5. Nasi agenci z pewnością pomogą sprzedać lub znaleźć odpowiednią nieruchomość dla każdego z Was.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna, redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI Z KREDYTEM

administrator 10 kwietnia 2019

Zastanawialiście się kiedyś, czy sprzedaż domu lub mieszkania z kredytem będzie stanowiła duży problem dla potencjalnego klienta? Mamy dla Was odpowiedź – kredyt hipoteczny absolutnie nie zamyka drogi do sprzedania kredytowanej nieruchomości. Cały proces wymaga jednak nieco więcej formalności oraz poświęconego czasu. Poniżej przedstawimy więc jak dokładnie wygląda sprzedaż z hipoteką.

 

Decydujemy się na sprzedaż.. i co dalej?

Na początku, jeżeli już zdecydujemy się sprzedać swoją nieruchomość, przede wszystkim powinniśmy udać się do banku, w którym otrzymaliśmy kredyt hipoteczny. Poprośmy o zaświadczenie zawierające informację na temat aktualnego zadłużenia z tytułu kredytu wraz z odsetkami. W ten sposób dowiemy się, ile zarobimy na sprzedaży naszego lokum po jego spłaceniu. Wysokość zobowiązania wobec banku będzie też istotna dla potencjalnego nabywcy. Istotne jest to, aby zwrócić uwagę na to, by dokument wystawiony przez bank zawierał jego zgodę na jednorazową spłatę całości zadłużenia. Powinniśmy także otrzymać zapewnienie, że po spłaceniu kredytu niezwłocznie wykreśli odpowiednie zapisy z hipoteki nieruchomości. Na zaświadczeniu obowiązkowo musi znaleźć się także numer rachunku, na który należy uiścić zaległą kwotę. Po tych czynnościach, sprzedaż mieszkania lub domu z kredytem możemy uznać za rozpoczętą!

 

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Kolejny krok to opublikowanie ogłoszenia z informacją o tym, że nasza nieruchomość jest na sprzedaż. Możemy w tym celu skorzystać z usług biura. W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości pracują specjaliści, którzy z wielką chęcią udzielą pomocy oraz zajmą się Twoją nieruchomością i wszystkimi istotnymi kwestiami, które boisz się poruszyć samodzielnie. Posiadamy doświadczenie, jesteśmy obeznani w rynku i wszystkich zasadach w nim panujących. Możesz być pewny, że znajdziesz u nas odpowiednie wsparcie. Pomożemy ci w ustaleniu ceny, znajdziemy odpowiedniego partnera do transakcji i poprowadzimy „za rękę” przez wszystkie procedury.

 

Nabywca już jest

Kiedy znajdziemy już nabywcę, sprzedaż mieszkania z kredytem może przebiegać na dwa sposoby. Hipotekę można zlikwidować jeszcze przed rozpoczęciem transakcji, wtedy zobowiązuje się do tego sprzedający. Niewielkie zadłużenie można spłacić przykładowo z zadatku. Przy większym możemy się zobowiązać, że wpłacone przez kupca pieniądze przekażemy w odpowiednim terminie do banku. Drugim rozwiązaniem jest spłacenie zadłużenia przez samego kupującego, do czego zobowiązuje się on w umowie kupna-sprzedaży. Suma zadłużenia wpłacana jest na konto bankowe, sprzedający natomiast otrzymuje pozostałe środki.

 

Jeśli sprzedaż przebiegnie prawidłowo, to nasz bank wyda zaświadczenie o uregulowaniu zadłużenia. Następnie składamy wniosek do wydziału ksiąg wieczystych w sądzie rejonowym, który prowadzi rejestr dotyczący naszego mieszkania. To właśnie wtedy występujemy o usunięcie odpowiednich wpisów z księgi i wpisanie danych nowego właściciela nieruchomości.

Pamiętaj także, aby od razu poinformować potencjalnego nabywcę, że nieruchomość jest obciążona kredytem. Pewnie nie wpłynie to na jego decyzję o zakupie, ale ma prawo poznać stan prawny mieszkania.

 

Zapamiętaj!

 

Eksperci Tomaszowskiego Biura Nieruchomości przypominają, że dotychczasowy właściciel nieruchomości przed dokonaniem jakichkolwiek rozliczeń z bankiem i nabywcą lokalu powinien uzyskać dwa ważne dokumenty. Pierwszy z nich to deklaracja o aktualnym stanie zadłużenia wraz z potwierdzonym numerem konta do wpłaty. Drugi istotny element dokumentacji to oświadczenie banku, który po otrzymaniu należnej sumy zobowiązuje się do usunięcia wpisu z księgi wieczystej nieruchomości.

 

Sprzedaż domu lub mieszkania z kredytem hipotecznym jak widać nie jest rzeczą niemożliwą. Do sprawnego przeprowadzenia transakcji wymagana jest przede wszystkim odpowiednia wiedza, którą zapewni Ci wsparcie odpowiednich agentów – kredytowych i nieruchomościowych. Zapraszamy do skorzystania z pomocy Tomaszowskiego Biura Nieruchomości, a nasi specjaliści z pewnością z sukcesem przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy transakcji.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna, redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

JAK SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ BĘDĄC ZA GRANICĄ?

administrator 8 marca 2019

Od dawna Polacy masowo wyjeżdżają za granicę bardzo często pozostawiając wtedy swoje nieruchomości pod opieką rodziny bądź znajomych. Nierzadko decydują się na dłuższy pobyt lub osiedlenie w innym kraju i wówczas pojawia się pomysł sprzedaży swojego mieszkania lub domu w Polsce. Z relacji osób, które tak postąpiły wynika, że był to dla nich nie lada problem. Tymczasem sprawa nie jest tak skomplikowana na jaką wygląda.

 

Jak wygląda cała procedura zawarcia współpracy:

Przede wszystkim, jeżeli przebywamy za granicą i podejmiemy konkretna decyzję o sprzedaży naszego domu lub mieszkania, powinniśmy zacząć od jednej podstawowej rzeczy – telefonu do wybranego biura nieruchomości. W trakcie rozmowy pośrednik wyjaśni i omówi warunki współpracy i dalszy tok postępowania. Z reguły wygląda to następująco:

 • agent wysyła za pośrednictwem poczty elektronicznej umowę pośrednictwa oraz niezbędne informacje, które mają na celu sformalizowanie współpracy,
 • osoba przebywająca za granicą drukuje umowę w dwóch egzemplarzach, wypełnia ją i odsyła podpisany skan. Dodatkowo dwa wypełnione i podpisane egzemplarze wysyła kurierem na adres biura nieruchomości (na koszt biura),
 • skan umowy nie uprawnia do podjęcia działań przez agencję nieruchomości, ale pozwala na robocze przygotowanie oferty,
 • po otrzymaniu oryginałów umowy pośrednictwa przez agencję, umowa zostaje podpisana przez uprawnioną osobę i jeden egzemplarz zostaje odesłany na koszt biura do Właściciela,
 • jeżeli kluczami do mieszkania dysponuje ktoś w Polsce, zostają one przekazane za pokwitowaniem agentowi prowadzącemu ofertę, a jeżeli nie, zostają one przekazane kurierem, podobnie jak w przypadku umowy pośrednictwa.

 

Co później?

Agent przygotowuje ofertę specjalną, aby wyróżnić Twoją posiadłość na tle innych ofert rynkowych. Przygotowuje profesjonalne zdjęcia, poszukuje osób kupujących. W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości zadbamy o to, by prezentacja odznaczała się wyjątkowością, brakiem sztampy i zachęcała klienta do szybkiego kontaktu. Jeżeli Sprzedający upoważni agenta, może on także prowadzić w imieniu Sprzedającego negocjacje z Kupującym. Istotnym czynnikiem wpływającym na sprzedaż jest cena. Powinna być wyważona, oparta na argumentach, a nie na celach. Dlatego też, agenci Tomaszowskiego Biura Nieruchomości wiele czasu poświęcają na analizę i ustalenie ceny domu. Na bieżąco monitorują rynek i jego zmienne. W razie potrzeby bez zbędnej zwłoki proponują Właścicielom nowe rozwiązania i podejmują adekwatne do sytuacji działania.

 

No i w końcu.. Sprzedajemy!

Gdy już agent znajdzie Kupującego i zostanie ustalona cena sprzedaży, należy wyznaczyć datę podpisania umowy sprzedaży u Notariusza. W większości przypadków Właściciele przyjeżdżają na podpisanie aktu notarialnego, jednakże w wyjątkowych sytuacjach dzieje się inaczej. Zdarzają się sytuacje, że Właściciel jeszcze przed sprzedażą nieruchomości przebywa kilka dni w Polsce i upoważnia notarialnie agenta do sprzedaży jego nieruchomości. W ten sposób chce zabezpieczyć się przed sytuacją, gdyby z jakiś nieprzewidzianych powodów nie mógł przyjechać do Polski na podpisanie umowy.

 

Sprzedane!

Niezależnie od tego, czy umowę sprzedaży w Kancelarii Notarialnej będzie podpisywał osobiście Właściciel czy upoważniony przez niego agent, pozostaje jeszcze jedna czynność do wykonania, a mianowicie wydanie nieruchomości nowemu Właścicielowi. Ma to miejsce zaraz po otrzymaniu zapłaty przez Sprzedającego i w ściśle określonym terminie wskazanym w umowie sprzedaży. Również i w tym przypadku Sprzedający także może upoważnić agenta do wydania nieruchomości nowemu Właścicielowi.

Sprzedaż nieruchomości przez osoby przebywające poza granicami kraju nie musi być kłopotliwe. Wystarczy zlecić przeprowadzenie całego procesu sprzedaży agencji nieruchomości i cieszyć się po pewnym czasie ze skutecznie przeprowadzonej transakcji.

W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji, a także zapewnią  bezpieczeństwo całej transakcji. Zajmą się też wszystkimi kwestiami prawnymi i związanymi z nimi stosami dokumentów. Jeśli przebywasz za granicą a chcesz sprzedać swoją nieruchomość, nie wahaj się ani chwili dłużej i zaufaj TBN.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna, redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

ULGA Z TYTUŁU TERMOMODERNIZACJI – SPRAWDŹ NOWY PROGRAM 2019

administrator 1 marca 2019

Od 1 stycznia 2019 r. można odliczyć nawet 53 tys. zł w ramach nowej ulgi na termomodernizację domu. Minister inwestycji przygotował wykaz materiałów i usług nią objętą. Wśród nich są urządzenia grzewcze, okna i drzwi, a także koszty demontażu pieca.

Czym dokładnie jest ulga z tytułu termomodernizacji? W jakiej wysokości obowiązuje? Kto może z niej skorzystać? Poniżej przybliżamy więcej informacji o nowej uldze dedykowanej dla właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

 

Czym jest przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

Na początku wyjaśnijmy samo pojęcie termomodernizacji. Polega ona na wprowadzeniu zmian, które pozwolą ograniczyć straty ciepła do minimum. Można to osiągnąć m.in. przez dodatkowe ocieplenie budynku oraz usprawnienie instalacji ogrzewania i ciepłej wody. Natomiast sama ulga termomodernizacyjna polega na odliczeniu od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych (tj. od dochodu) wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Furtkę na odliczenie od dochodu wydatków związanych z ociepleniem otwarto na samym początku roku. Pierwotnie zakładano, że ulga tylko wtedy byłaby możliwa, jeżeli prace termomodernizacyjne przeprowadzono by po audycie energetycznym. Ostatecznie ustawodawca zrezygnował z takiego rozwiązania. O tym, czy w danym domu potrzebna byłaby termomodernizacja – mają decydować jedynie właściciele.

 

Kto ma prawo do skorzystania z ulgi?

Dobrą wiadomością jest to, że z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać nie tylko ci, którzy swój remont mają w planach dopiero w tym roku, ale też ci, którzy modernizację rozpoczęli wcześniej i są obecnie w trakcie prac.

Prawnie do skorzystania z ulgi ma podatnik PIT (rozliczający PIT według skali podatkowej i 19% stawki podatku – tzw. podatek liniowy), właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego, w którym to budynku było lub jest realizowane przedsięwzięcie termomodernizacyjne.

Oznacza to, że dotyczy ona wyłącznie posiadaczy lub współposiadaczy obiektów mieszkalnych jednorodzinnych – czyli budynków wolnostojących albo budynków w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, w których dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.

Co za tym idzie z odliczenia nie skorzystają właściciele mieszkań w typowych budynkach wielorodzinnych (blokach) ani lokali przemysłowych (komercyjnych) w takich budynkach (np. sklepy, biura).

 

Ile można odliczyć?

W ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć nawet 53.000 zł. Realizacja prac ociepleniowych nie powinna trwać dłużej niż 3 lata. Istotne jest to, że jeżeli w trakcie remontu kwota odliczenia nie będzie miała pokrycia w dochodzie podatnika – może on rozliczać się z tego w kolejnych latach. Ale nie dłużej niż przez 6 lat liczonych od roku podatkowego, w którym wydano pierwsze pieniądze na termomodernizacyjną inwestycję. Wysokość tych wydatków ustala się wyłącznie na podstawie faktur wystawionych przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku.

Ponadto informacją, która z pewnością zadowoli wiele osób jest to, że z ulgi termomodernizacyjnej skorzystamy także będąc na ryczałcie. Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą lub najem na ryczałcie mają możliwość rozliczania się w ramach ulgi, jeżeli wydatki nie zostały odliczone od dochodu lub nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

 

Kiedy nie będzie możliwe skorzystanie z ulgi?

Skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej nie będzie możliwe, gdy wydatki zostały:

-dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej,

-zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, odliczone od przychodu lub uwzględnione przez podatnika w związku z korzystaniem z ulg podatkowych.

 

Co wprowadzi nowa ustawa?

Głównym celem jest oczywiście poprawa jakości powietrza oraz ograniczenie smogu w Polsce. Istniejące już instrumenty walki ze smogiem (premia termomodernizacyjna, stanowiąca 20% kwoty kredytu zaciągniętego na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, i dopłaty z NFOŚiGW) okazały się niewystarczające. Ustawodawca liczy, że ulga termomodernizacyjna zachęci ich właścicieli do zmniejszenia zużycia energii do ogrzewania budynków i unowocześniania systemów grzewczych.

Mamy wreszcie rzeczywiste powody do zadowolenia, bo w efekcie każdy z nas będzie mógł w jakimś stopniu we własnym zakresie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza.

 

W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości znajdziesz wiele ofert, które spełniają warunki nowego programu rządowego. Nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji, a także zapewnią  bezpieczeństwo późniejszej transakcji. Zajmą się też wszystkimi kwestiami prawnymi i związanymi z nimi stosami dokumentów.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna, redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

NIERUCHOMOŚĆ IDEALNA POD TWÓJ BIZNES

administrator 20 lutego 2019

Ruch turystyczny na terenie Polski rozkwita coraz bardziej z roku na rok. Do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej osób z zagranicy, jego piękno doceniają także rodowici mieszkańcy. Co za tym idzie, świetną opcją na interes jest prowadzenie biznesu turystycznego. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę w tym temacie lub szukamy miejsca już przygotowanego do prowadzenia działalności z całą pewnością powinniśmy zasięgnąć porady zawodowca w biurze nieruchomości. Ważne również, by wybrać odpowiednią lokalizację.

 

Wykorzystaj obecny potencjał

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tutaj.

 

Po co kupować działkę i budować coś od zera, jeżeli można zostać właścicielem gotowej nieruchomości, która swoim urokiem z całą pewnością przyciągnie wielu turystów? Właśnie taką posiadłość można znaleźć w samym sercu Roztocza – w malowniczych Pasiekach. Położona w otulinie lasu nieruchomość to prawdziwa idylla, zapewniająca spokój, odpoczynek i intymność swoim właścicielom. Sama lokalizacja niesie ze sobą wiele korzyści. Jest to miejsce wyjątkowo atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Posiada wiele punktów rekreacyjnych, rozległe kompleksy leśne, czyste roztoczańskie rzeki oraz malownicze krajobrazy. Zaledwie 15 kilometrów dalej znajduje się rezerwat przyrody „Nad Tanwią”, położony na obszarze Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej, który co roku przyciąga tłumy wczasowiczów. Wszystko stwarza doskonałe warunki do pieszych wędrówek, aktywnej rekreacji i pełnego relaksu.

Nieruchomość jest idealnie przystosowana do prowadzenia biznesu turystycznego.

Budynek skonstruowany jest z drewnianych bali, co dodaje mu niepowtarzalnego uroku. Dom jest w stanie surowym, co może być świetnym wyzwaniem dla wszystkich, lubiących aranżację wnętrz na własną rękę. Został wykonany oraz zatwierdzony projekt, który jest wliczony w cenę nieruchomości. Wrażenie robi także rozległa, zielona działka, na której możemy rozplanować wiele ciekawych rzeczy. Tu naprawdę można odpocząć, pozbierać myśli, odizolować się od codziennego pędu i chaosu.

 

Postaw na Roztocze

Rozpoczęcie inwestycji turystycznej w roztoczańskiej miejscowości może być super rozwiązaniem na zarobek oraz na ciekawą przygodę. Zdecydowanie warto zainwestować w dobrze położone, zadbane nieruchomości. Jak możemy zaobserwować, każdego roku obiekty umiejscowione w tej lokalizacji przeżywają prawdziwe obłożenie. Dlaczego nie wykorzystać możliwości biznesu z takim potencjałem? Jeśli szukasz opcji na świetną działalność w pięknym miejscu, przemyśl propozycje polecaną przez Tomaszowskie Biuro Nieruchomości i przekształć dom z bali w kapitalnie prosperujące miejsce.

 

Sprawdź, jak może pomóc Ci dobry pośrednik

Jak więc najlepiej szukać miejsca na swój biznes? Zdecydowanie – przez agencję nieruchomości, posiadającą doradców wyspecjalizowanych w nieruchomościach komercyjnych i nie tylko. Wykwalifikowany pośrednik nieruchomości dysponuje wiedzą, dzięki której wybór odpowiedniej działki, domu bądź mieszkania będzie przyjemnością. Możemy mieć również pewność, że zapewni on bezpieczeństwo późniejszej transakcji. Zajmie się też wszystkimi kwestiami prawnymi i związanymi z nimi stosami dokumentów. Jeżeli wybierzemy kompetentnego agenta nieruchomości z pewnością zaoszczędzimy czas i pieniądze, które będziemy mogli potem wykorzystać na urządzanie wymarzonego miejsca na ziemi.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Tomaszowskie Biuro Nieruchomości

Matejki 5

Tomaszów Lubelski

503 120 130

 

Autor: Zuzanna Pańczyna, redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

ILE WART JEST MOJE MIESZKANIE ?

administrator 28 stycznia 2019

Ile mogę otrzymać za moją nieruchomość? To pewnie pierwsze i podstawowe pytanie jakie zadasz sobie zanim oferta trafi na rynek. Jak wycenić swoje mieszkanie? Innymi słowy, ile jest warte? A może uda się sprzedać drożej? Jak przygotować cenę żeby nie sprzedać mieszkania poniżej wartości? Cena warunkuje w dużej mierze ilość zapytań, jaka wpłynie pod naszym adresem od klientów zainteresowanych kupnem. Ustalenie zbyt wysokiej lub zbyt niskiej ceny w obydwu przypadkach oznacza stratę finansową. Dowiedzmy się, co zrobić aby temu zapobiec.

 

Cena, wartość, szacowanie

Bardzo często ciężkim zadaniem przy sprzedaży własnego domu bądź mieszkania jest ustalenie ceny. Tym bardziej, jeśli właściciel nie miał wcześniej do czynienia ze sprzedażą na własną rękę, a rynek nieruchomości jest dla niego jedną wielką niewiadomą. Zanim wystawi się ofertę na sprzedaż do sieci, warto poświęcić sporo czasu na szacowanie wartości swojego lokum. Od czego zacząć?

Najlepiej od wirtualnej wycieczki po serwisach ogłoszeniowych, gdzie znajduje się skarbnica ogłoszeń podobnych do tego, które również lada dzień chcemy opublikować. To, jaka jest wartość nieruchomości, w bardzo dużym stopniu zależy od cen rynkowych – to rynek dyktuje nam pewne trendy, do których powinniśmy się dostosować. W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, za jaką cenę sprzedawane są mieszkania podobne do naszego.

Portale ogłoszeniowe na pewno znacznie pomogą nam w określeniu ceny, jednak nie powinnyśmy się sugerować jedynie tym źródłem informacji. Według badań portalu bankier.pl negocjacje cenowe w pierwszym kwartale 2016 sięgały nawet 30-40% w stosunku do cen zamieszczonych w ofertach internetowych.

 

Lokalizacja

Na wycenę mieszkania własnościowego wpływa także jego lokalizacja. Im jest ona atrakcyjniejsza, tym jego wartość jest większa, potencjalny klient będzie w stanie zapłacić za nie więcej. Bliskość centrum, różnorodność okolicznych sklepów i obiektów użytku publicznego, ale też parków i terenów zielonych – wszystko to ma wpływ na cenę nieruchomości. Powinniśmy wziąć również pod uwagę metraż, rozkład pomieszczeń, piętro na którym znajduje się mieszkanie, stan budynku i samej nieruchomości. Ustalając cenę warto zadać sobie także pytanie: „kto chciałby tu zamieszkać” – czy to dobre mieszkanie dla singla, rodziny z dziećmi, czy studentów i zastanowić się, jak duża jest grupa potencjalnych klientów.

 

 

W sprawie wyceny zaufaj specjaliście

Wycena nieruchomości nie należy do najłatwiejszych zadań w procesie sprzedaży. Musimy pamiętać, że bardzo łatwo ją zaniżyć lub odwrotnie, znacznie zawyżyć jej wartość. W obu tych przypadkach trudno będzie o klienta, więc planując sprzedaż warto zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę. Często stanowi on przecież główne kryterium poszukiwań dla kupujących.

Wielu z nas pewnie uznaje strategię „wystawię mieszkanie za bardzo wysoką cenę, a może ktoś się trafi” – która jest oczywiście kusząca, ale także bardzo ryzykowna. Jak pokazują badania pierwsze 6-8 tygodni na rynku są  kluczowe dla powodzenia sprzedaży. Po tym czasie znacząco spada zainteresowanie daną ofertą.

Jeśli nie chcemy szacować ceny naszego domu czy mieszkania samodzielnie – warto zasięgnąć opinii agenta nieruchomości. Pośrednik z doświadczeniem będzie potrafił bardziej precyzyjnie określić wartość naszych czterech ścian, a dodatkowo pomóc w promocji i skierowaniu oferty do klientów, których rzeczywiście może ona zainteresować.

 

Chcesz sprzedać mieszkanie, ale nie wiesz jaką może mieć wartość? Skontaktuj się z Tomaszowskim Biurem Nieruchomości, a my wycenimy Twoją nieruchomość! Zadzwoń już dziś – 503 120 130 lub odwiedź nasz oddział przy ulicy Matejki 5 w Tomaszowie Lubelskim.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna , redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

BIURO NIERUCHOMOŚCI POMOŻE NIE TYLKO PRZY TRANSAKCJI

administrator 14 stycznia 2019

Myśląc o typowej agencji nieruchomości od razu wiadomo, co jest jej najważniejszym celem we współpracy z klientem. Dwie podstawowe usługi wchodzące w zakres jej działań to oczywiście pośrednictwo w sprzedaży i zakupie nieruchomości. Tomaszowskie Biuro Nieruchomości pomoże jednak nie tylko w tym, aby doprowadzić transakcję do końca. W czym jeszcze można liczyć na pomoc pośrednika?
Dobry pośrednik pomaga też po transakcji
Mimo iż do podstawowych zadań agenta należy pomoc w doprowadzeniu do transakcji w szybkim tempie i uzyskanie dobrej ceny, dobre biura nieruchomości nie pozostawiają klienta samemu sobie nawet na tym etapie, który wydaje się przecież tym końcowym w zakładanej na początku współpracy. W związku z tym, iż z każdym procesem sprzedaży lub kupna wiążą się kolejne istotne działania takie jak np. przeprowadzka, administracja nieruchomości czy zadbanie o certyfikaty energetyczne, dobrze jest mieć kogo spytać o najlepszych w danym mieście specjalistów, którzy w tym pomogą.
Tomaszowskie Biuro Nieruchomości posiada szeroką bazę nie tylko ofert nieruchomości na sprzedaż, ale i przedsiębiorstw, które nowym właścicielom domu czy mieszkania są niezastąpieni na etapie przeprowadzki czy remontu. Jeśli zatem potrzebna jest komuś dobra ekipa budowlana, firma elektroinstalacyjna czy organizująca przeprowadzki, można o nie spokojnie zapytać w biurze nieruchomości. Jest niemal pewnym to, że będą w stanie polecić nam kogoś sobie już znanego, kto dobrze zna się na swoim fachu.
Agent nieruchomości współpracujący ze swoimi klientami tak jak należy, jest nie tylko pomocną ręką przy samej transakcji, ale i przy wszystkich działaniach z nią związanych, które czekają nowego właściciela nieruchomości oraz sprzedającego.
Zapraszamy!
TOMASZOWSKIE BIURO NIERUCHOMOŚCI
UL. MATEJKI 5 TOMASZÓW LUBELSKI TEL. 503 120 130

Więcej

JAK WYGLĄDA PRACA AGENTA NIERUCHOMOŚCI

administrator

Transakcje związane z nieruchomościami można uznać za jedne z najważniejszych jakie zawieramy podczas całego naszego życia. Dotyczą one „produktów” mających ogromną wartość dla właściciela a przede wszystkim opiewają na naprawdę wysokie kwoty. Dlatego właśnie znalezienie odpowiedniego kupca czasami bywa trudniejsze niż się wydaje. Druga strona, poszukująca dla siebie wymarzonego kąta też nie robi tego pochopnie, a taka decyzja nie zostaje podjęta od razu. W obu przypadkach z pewnością pomóc może specjalista, jakim jest agent nieruchomości.

Zaufanie przede wszystkim
Pośrednik obrotu nieruchomościami to jeden z tych zawodów, który powinien cieszyć się zaufaniem społecznym. Klienci często powierzają mu przecież dorobek całego swojego życia, a na jego barki spada ogromna odpowiedzialność i zarazem chęć wykonania swojej pracy jak najlepiej. Mówi się, że świetny pośrednik jest nie tylko sprzedawcą domu, mieszkania czy lokalu, ale jednocześnie powiernikiem najbardziej poufnych danych – od finansowych przez rodzinne, a nawet zdrowotne. Nierzadko powody sprzedaży lub kupna nowej nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Nieraz jest to zwykła chęć zmiany otoczenia, a czasami w grę wchodzą motywy osobiste, takie jak np. rozwód, choroba, problemy finansowe.

Codzienność agenta nieruchomości
Godziny spędzone za biurkiem, bieganie z teczką po mieście, dziesiątki telefonów. Tak wygląda praca agenta nieruchomości w świetle wszystkich towarzyszących jej stereotypów. A jakie to ma pokrycie z prawdą? Pośrednik w swojej pracy na pewno nie narzeka na nudę. Sam czas i miejsce wykonywanego przez niego zawodu wskazują na to, że każdy dzień jest dla niego bardzo intensywny. Oprócz wykonywania obowiązków za biurkiem, gdzie obsługuje klientów telefonicznie, udostępnia oferty za pośrednictwem Internetu i wyszukuje najlepsze propozycje na rynku, agent wykonuje pracę “w terenie”. Jest ona również oparta na kontaktach z klientami, a także prezentacjach nieruchomości czy wymierzaniu powierzchni domów, mieszkań i lokali, na które poszukuje potem kupców. Każdy przypadek jest nowym doświadczeniem, a każda sprzedaż innym rodzajem motywacji do próbowania nowych rozwiązań.
Czasy, w których agent nieruchomości korzystał z prymitywnych narzędzi i nie miał większego wpływu na sprzedaż nieruchomości, dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie pośrednicy korzystają z całego spektrum nowoczesnych rozwiązań, zapewniając jak najszybsze doprowadzenie do transakcji.

Etyka pośrednika
Agenci traktowani są jako eksperci w swojej dziedzinie. I słusznie. Raz zdobyta przez nich wiedza jest wciąż aktualizowana, a szkolenia z zakresu wyceny, prawa nieruchomości czy też negocjacji z klientami to niemal chleb powszedni dla każdego z nich. Aby rzetelnie doradzić swoim klientom pośrednicy muszą znać przepisy i tendencje rynkowe. Zmieniające się warunki na rynku czy też zagadnienia prawne nie mają zatem okazji, by umknąć jego uwadze. Stanowi to nie lada korzyść dla klienta, który mimo chęci sprzedaży lub kupna nieruchomości, nie ma w tej dziedzinie wystarczającej wiedzy.

Pomoc w każdym aspekcie
Bezpieczeństwo w transakcji, mniej czasochłonne poszukiwania, fachowe doradztwo, pomoc we wszelkich formalnościach -to jedne z licznych przykładów tego, co gwarantuje nam współpraca z agentem. W Polsce zawód ten zyskuje na popularności coraz bardziej, jednak jeszcze większa liczba osób, która podejmuje się działań na rynku nieruchomości na własną rękę, powinna przynajmniej spróbować powierzyć to zadanie specjaliście. Przekona się wówczas, że warto!

Rola agenta nieruchomości odgrywa duże znaczenie dla Klientów poszukujących idealnego miejsca do życia bądź prowadzenia biznesu oraz dla tych, którzy chcieliby sprzedać swoją nieruchomość bezpiecznie i profesjonalnie. Jest to człowiek solidny a przede wszystkim posiadający ogromną wiedzę i umiejętności. W Tomaszowskim Biurze Nieruchomości pracują specjaliści, którzy z wielką chęcią udzielą pomocy oraz zajmą się Twoją nieruchomością.

 

Autor: Zuzanna Pańczyna , redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej

POZNAJMY „MIESZKANIE NA START”

administrator 8 stycznia 2019

O co właściwie chodzi z Mieszkaniem na Start i kto może z niego skorzystać? Otóż jest to zupełnie nowy program dopłat do czynszu, który obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku. Dopłaty mają być udzielane do 15 lat i będą skierowane do rodzin z dziećmi, ludzi młodych, osób niepełnosprawnych i seniorów. Skorzystać z niego również będą mogły osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania, ale jednocześnie, wysokość ich zarobków wyklucza ubieganie się o lokal socjalny, czy też komunalny. Kierowany jest do tych odbiorców, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie uzyskać kredytu hipotecznego na swoje wymarzone “cztery kąty”. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.

 

Dla kogo konkretnie? Dla każdego kto:

 • jest obywatelem polskim lub cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy,
 • jest najemcą mieszkania: oddanego do używania w wyniku inwestycji mieszkaniowej zrealizowanej przez podmiot, który zawarł umowę w sprawie współpracy z gminą lub spółką gminną (mieszkania nowo utworzonego, mieszkania poddanego rewitalizacji),
 • kto wnioskuje o dopłatę dotyczącą mieszkania zasiedlonego po raz pierwszy od 12 miesięcy od zakończenia inwestycji,
 • posiada zdolność czynszową,
 • spełnia warunki dochodowe, majątkowe, a także związane z użytkowaniem mieszkania. Dochody wnioskodawcy muszą być na poziomie utrudniającym samodzielny najem lub zakup mieszkania na lokalnym rynku. Nie może być też właścicielem bądź współwłaścicielem innego mieszkania i musi zamieszkiwać mieszkanie objęte prawem dopłat,
 • zawarł umowę najmu w wyniku naboru przeprowadzonego przez gminę lub spółkę gminną (np. spełniając wymogi wskazane przez gminę, motywowane lokalną sytuacją mieszkaniową) lub naboru uzupełniającego przeprowadzonego przez wynajmującego.

Przede wszystkim liczy się dochód

To, czy w ogóle możemy starać się o takie dopłaty do czynszu, a jeśli tak, to w jakiej wysokości, reguluje kryterium dochodowe, które zostały określone w umowie. W przypadku singla, próg ten określono na 60 proc. Ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, czyli jest to suma 2,5 tys. zł. Wzrasta ona o 30 proc. za kolejnego członka gospodarstwa domowego. Przykładowo zatem, dla rodziny 2+2 maksymalny dochód na każdą osobę, wyniesie ok. 1,6 tys. zł.

 

Pierwszy krok: zawarcie umowy najmu lub umowy rezerwacyjnej.

Od czego zacząć? Nie zapominajmy, że organizatorem wypłat jest samorząd gminny. Dlatego jeżeli chcesz wziąć udział w programie Mieszkania na Start, najpierw powinieneś sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej Banku Gospodarstwa Krajowego listę gmin i wybrać pasującą lokalizację. Drugim krokiem musi być kontakt z wybraną gminą, żeby poznać szczegóły możliwego najmu.

Następnie składamy wniosek o zawarcie umowy najmu. Konieczne jest dołączenie dokumentów potwierdzających spełnienie warunków wskazanych w uchwale danej rady gminy. Co dalej? Jeżeli w papierach wszystko się zgadza, wnioskujący powinien znaleźć się na liście kandydatów na najemców przekazanej wynajmującemu. I na końcu ostatnia, decydująca wytyczna, czyli dochód. Jeżeli spełniamy ustawowe wymogi w tym względzie, to wynajmujący poinformuje nas o warunkach, procedurze i terminie zawarcia umowy najmu lub umowy rezerwacyjnej.

 

Ile można dostać?

To na jakie dofinansowanie będą mogli liczyć uczestnicy programu uzależniono od dwóch czynników: liczby członków gospodarstwa domowego oraz lokalizacji wybranej nieruchomości. Wysokość dopłat będzie różna w zależności od tego, czy wynajmowane mieszkanie leży w mieście wojewódzkim, jego sąsiedztwie czy w dalekim od niego oddaleniu. Największe wsparcie finansowe otrzymają najemcy lokalów w miastach wojewódzkich.

Na tym nie koniec formalności. Kiedy już umowa na najem jest podpisana, trzeba w urzędzie gminy złożyć to, co najważniejsze, czyli wniosek o dopłatę do czynszu. Do niego trzeba dołączyć kopię zawartej umowy najmu oraz oświadczenia i zobowiązania wskazane w ustawie, w tym o liczbie osób w gospodarstwie domowym i wysokości dochodów. Urzędnik gminny ma prawo zweryfikować nasze dane lub wezwać wnioskującego do przedstawienia odpowiednich zaświadczeń.

Wójt, burmistrz lub prezydent miasta ma na decyzję miesiąc. Jeżeli dopłata do czynszu będzie przyznana, ten zostanie umniejszony o stosowną kwotę. Różnicę gmina przekaże bezpośrednio wynajmującemu.

Szacuje się, że w ramach programu powstanie kilkadziesiąt tysięcy nowych lokali. Program ma również zachęcić inwestorów do budowy mieszkań na wynajem. Trzymamy zatem kciuki za dalszy rozwój programu i rozpoczęcie działań.

Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł zacząć nowy etap swojego życia? Odwiedź oddział Tomaszowskiego Biura Nieruchomości. Mamy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji.

Autor: Zuzanna Pańczyna , redaktorka bloga Tomaszowskiego Biura Nieruchomości

Więcej