Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda dokładnie usługa kupna z pośrednikiem?

W momencie kiedy określisz swoje wymagania i posiadany budżet, pośrednik “rusza do akcji”. Znajduje dla Ciebie najlepsze oferty, po czym wspólnie z Tobą jeździ na prezentacje. Kiedy wybierzesz już nieruchomość, którą zamierzasz kupić, nasz pośrednik w Twoim imieniu negocjuje i prześwietla dane mieszkanie lub dom. Potem pomoże Ci uzyskać kredyt hipoteczny i będzie sprawował pieczę nad procesem finalizacji.

Czy mogę liczyć na wsparcie w całym procesie, czy tylko na znalezienie nieruchomości?

Pośrednicy Tomaszowskiego Biura Nieruchomości obsługują cały proces kupna nieruchomości, od znalezienia mieszkania czy domu, przez negocjacje i pomoc w uzyskaniu kredytu, aż po przekazanie lokalu.

Zakup nieruchomości chcę sfinalizować za pomocą kredytu hipotecznego. Czy pomagacie w jego uzyskaniu?

Współpracujemy ze sprawdzonymi i profesjonalnymi doradcami kredytowymi. Niezależnie od tego czy zakupisz z nami nieruchomość przeprowadzimy skutecznie Twój wniosek od zbadania zdolności po podpisanie umowy kredytowej.


Jakich niebezpieczeństw mogę uniknąć współpracując z pośrednikiem?

Współpraca z pośrednikiem pozwoli Ci sfinalizować zakup szybciej i – co najważniejsze – bezpieczniej. Możesz być również pewien dobrego wyboru jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny.

Czy mogę zlecić sprzedaż, jeśli nie mieszkam na stałe w Polsce?

Mamy duże doświadczenie we współpracy z klientami, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Co więcej, dla takich właścicieli idealna będzie umowa na wyłączność. Pozwala Ci ona w całości przekazać proces sprzedaży w ręce jednego pośrednika, który poprowadzi ją od początku do końca.

Jak i gdzie będzie promowana moja oferta?

Twoja oferta będzie promowana m.in. na stronie biura, w systemach wymiany ofert, trafi do bazy klientów Tomaszowskiego Biura Nieruchomości. Pojawi się też na najważniejszych portalach z nieruchomościami i będzie tam promowana w ramach autorskich programów. Oferty naszych klientów traktujemy jak produkty, które wymagają stworzenia odpowiedniej marki i ułożenia dla niej planu marketingowego. Każdorazowo działamy adekwatnie do oczekiwań klienta.

Czy mogę liczyć na to, że pośrednik prześwietli nieruchomość?

Pośrednicy Tomaszowskiego Biura Nieruchomości w Twoim imieniu sprawdzą wszystkie aspekty nieruchomości, zwłaszcza te prawne, i poprowadzą negocjacje.

Jak duży zakres czynności zostanie po mojej stronie?

Zlecając nam sprzedaż, nie musisz podejmować już żadnych dodatkowych czynności. Wszystko, co niezbędne, wykona za Ciebie pośrednik, a tam, gdzie ze względów prawnych nie jest to możliwe, poprosi o pomoc (np. aby uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami).

Czy konieczne jest podpisywanie umowy pośrednictwa?

Tak, obowiązek zawierania z klientami umów pośrednictwa w formie pisemnej jest na nas nałożony przez polskie prawo, w szczególności przez Ustawę o gospodarce nieruchomościami (Dz. U.1997 nr 115 poz.741).

Czy zgłoszenie do Was oferty wiąże się z jakimiś kosztami?

Nie, wynagrodzenie pobieramy dopiero po zakończeniu naszej pracy, czyli w momencie zrealizowania transakcji.

Mam nieruchomość na sprzedaż. Co mam zrobić, byście zajęli się znalezieniem klienta?

Zgłoszenia nieruchomości na sprzedaż można dokonać na kilka sposobów. Najszybciej zrobisz to przychodząc bezpośrednio do naszego biura od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15:00. Zawsze jednak przed rozpoczęciem działań niezbędna będzie osobista wizyta pośrednika w mieszkaniu/domu.

Znalazłem na Waszej stronie interesującą mnie ofertę, co mam zrobić, by móc ją obejrzeć na żywo?

W celu obejrzenia nieruchomości wystarczy, że do nas zadzwonisz lub wyślesz swoje zainteresowanie formularz zawarty na naszej stronie. Możesz również osobiście odwiedzić nasze biuro.